Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rząd otwarty na postulaty śląskich samorządów

Dodano: 04/03/2021 - Numer 2876 - 04.03.2021

GÓRNICTWO \ Przedstawiciele śląskich gmin postulują włączenie samorządów do dialogu w sprawie transformacji energetycznej. Rząd błyskawicznie odpowiedział na ten apel i już w ubiegły wtorek samorządowcy spotkali się online z wiceministrem aktywów państwowych Arturem Soboniem.

Prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman oceniła, że wiceszef MAP jest otwarty na rozmowy w formule okrągłego stołu. Jeszcze w tym tygodniu ma dojść do kolejnego spotkania z samorządowcami. – Niektóre stanowiska i pomysły mamy wspólne. Jeśli usiądziemy w szerszym gronie, na pewno przyniesie to dużo dobrego – oceniła Anna Hetman, która przewodniczy zarządowi Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce.

Gminom zależy na dialogu, bo górnictwo i 

     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze