Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Odsłonięto XVIII-wieczną nawierzchnię?

Dodano: 04/03/2021 - Numer 2876 - 04.03.2021

W poniedziałek ruszyły prace związane z przebudową obszaru zwanego pl. Pięciu Rogów, położonego u zbiegu ulic Brackiej, Chmielnej, Zgoda i Szpitalnej. W północnej części placu spod zrywanego asfaltu i podłoża zaczęły wyłaniać się fragmenty nawierzchni brukowanej kamieniem polnym. Czy ma ona zabytkową wartość? Stowarzyszenie Obrońcy Zabytków Warszawy (OZW) wystąpiło w środę do mazowieckiego wojewódzkiego konserwatora zabytków (MWKZ) Jakuba Lewickiego z wnioskiem o wstrzymanie prac i zlecenie badań archeologicznych.

Wykonawca prac prowadzonych od poniedziałku na tzw. pl. Pięciu Rogów w centrum Warszawy zerwał skorupę asfaltu i przystąpił do usuwania podłoża nawierzchni. W północnej części terenu

     

25%
pozostało do przeczytania: 75%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze