Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Cmentarny recykling, czyli regały na znicze

Dodano: 24/03/2021 - Numer 2890 - 24.03.2021

Półki na znicze do ich ponownego wykorzystania coraz częściej pojawiają się na mazowieckich nekropoliach. Inicjatywa taka spotyka się z coraz większym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu. Ekologiczne rozwiązanie dotarło także do Grodziska Mazowieckiego. Czy grodziskie półki cmentarne okażą się użyteczne?

Tony szkła systematycznie trafiają do cmentarnych kontenerów. Utylizacja takich odpadów jest niezwykle kosztowna. Na cmentarzach w wielu miastach i gminach Mazowsza znajdują się półki, na których można postawić znicze do ponownego wykorzystania. Użycie dobrych, niepopękanych i kompletnych osłon może przyczynić się do zmniejszenia ilości szkła i plastiku w pojemnikach na śmieci. Takie regały to także forma oszczędności oraz pomocy dla tych, których nie stać na zakup

     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze