Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Nowe sankcje na reżim Łukaszenki

Dodano: 11/08/2021 - Numer 2987 - 11.08.2021

BIAŁORUŚ \ Stany Zjednoczone, Kanada oraz Wielka Brytania zdecydowały się nałożyć kolejne sankcje na władze Białorusi. To odpowiedź m.in. na ciągłe naruszanie praw człowieka przez reżim Łukaszenki. On sam stanowczo przekonuje, że nowy pakiet obostrzeń nie wpłynie na sytuację w kraju.

W poniedziałek minął rok od sfałszowanych wyborów prezydenckich na Białorusi, w następstwie których władzę nadal dzierży Alaksandr Łukaszenka. W rocznicę tego wydarzenia kraje Zachodu ponownie potwierdziły, że nie przyglądają się biernie postawie władz w Mińsku i tłumieniu wszelkich przejawów opozycji. 

Jako pierwsi o nowych obostrzeniach gospodarczych wobec Białorusi poinformowały władze Wielkiej Brytanii. Sankcje obejmują m.in. zakaz

     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze