Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wybory do rad osiedli

Dodano: 15/09/2021 - Numer 3012 - 15.09.2021

Tegoroczne wybory do rad osiedli we Wrocławiu odbędą się 17 października. Mieszkańcy 48 osiedli wybiorą łącznie 786 radnych, którzy będą ich reprezentować m.in. w kontaktach z władzami miasta. W wyborach może wystartować każdy mieszkaniec wpisany do stałego rejestru wyborczego na terenie danego osiedla, który posiada prawa wyborcze. Warunkiem startu jest zebranie minimum 15 podpisów mieszkańców danego osiedla i złożenie ich w Urzędzie Miejskim Wrocławia do 17 września. 48 osiedli utworzono we Wrocławiu 30 lat temu, kiedy przestał obowiązywać podział na dzielnice. Podczas ostatnich wyborów do wrocławskich rad osiedli frekwencja nie osiągnęła nawet 10 proc. Miasto chce to zmienić i rusza z akcją profrekwencyjną. Bartłomiej Świerczewski

     

74%
pozostało do przeczytania: 26%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze