Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Grupa Wyszehradzka mówi jednym głosem

Dodano: 24/11/2021 - Numer 3060 - 24.11.2021

Wczoraj premier Polski Mateusz Morawiecki udał się do Budapesztu na spotkanie państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej. Podczas rozmowy omawiane były wywołany przez reżim w Mińsku kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej oraz pogarszająca się sytuacja geopolityczna w naszej części Europy. – Tworzenie wspólnego frontu krajów naszego regionu jest kluczowe zarówno ze względu na zabezpieczanie unijnych pieniędzy dla Polski, jak i wzmocnienie granicy polsko-białoruskiej – mówi były wiceszef Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

Mateusz Morawiecki wczoraj uczestniczył w szczycie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie. Na agendzie spotkania poruszane były kwestie bieżącej sytuacji na granicy Unii Europejskiej i sytuacji

     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze