Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Mieszkańcy zdecydują o podziale budżetu

Dodano: 11/01/2022 - Numer 3093 - 11.01.2022

Startują kolejne edycje Funduszu Osiedlowego i Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku rozdane zostaną także kolejne Mikrogranty. W ciągu najbliższych dwóch lat mieszkańcy zdecydują, jak rozdysponowane zostanie ponad 101 mln zł z budżetu Wrocławia.

Wrocławski budżet partycypacyjny składa się z trzech programów: Funduszu Osiedlowego, Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego oraz Mikrograntów. Mieszkańcy Wrocławia mają coraz więcej okazji, by decydować o tym, jak wydawane są środki z miejskiego budżetu. Decydują zarówno o inwestycjach w infrastrukturę, jak i działaniach społecznych, sportowych i kulturalnych.

– Sytuacja budżetowa w samorządach jest, delikatnie mówiąc, kryzysowa. Ma to

     

20%
pozostało do przeczytania: 80%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze