Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Następców Kowalczyk brak

Dodano: 09/02/2022 - Numer 3114 - 09.02.2022
fot. JEON HEON-KYUN/EPA/PAP
fot. JEON HEON-KYUN/EPA/PAP

Szwedka Jonna Sundling i Norweg Johannes Høsflot Klæbo zostali w Pekinie mistrzami olimpijskimi w narciarskim sprincie stylem dowolnym. Maciej Staręga zajął 19. miejsce, a Kamil Bury oraz Izabela Marcisz, Monika Skinder i Weronika Kaleta odpadli w eliminacjach. Następców naszej mistrzyni olimpijskiej Justyny Kowalczyk nadal nie możemy się doczekać.

Na 27-letnią Sundling, podwójną mistrzynię świata z ubiegłego roku (wygrała sprint klasykiem i drużynowy), we wtorek nie było mocnych. Była najszybsza w eliminacjach, później pewnie wygrała ćwierćfinał i półfinał, a następnie nie dała rywalkom szans w decydującym biegu, niezagrożona mijając linię mety.

Zaciętą walkę o drugie miejsce stoczyły jej rodaczka Maja Dahlqvist, partnerka Sundling z drużyny sprinterskiej, i 

     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze