Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Cenowy monopol na A4

Dodano: 24/05/2022 - Numer 3186 - 24.05.2022

DROGI \ Kierowców czeka kolejna podwyżka opłat na odcinku A4 zarządzanym przez Stalexport Autostrada Małopolska SA. W ocenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podwyżka jest niezasadna, a także nie bierze pod uwagę wojny w Ukrainie.

Zdaniem ekspertów podwyżka może też wpłynąć na poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego na trasach lokalnych. Kierowcy coraz częściej omijają bowiem ten odcinek autostrady ze względu na bardzo wysokie opłaty. Jednym z efektów podwyżek może więc być przeniesienie części ruchu na drogi alternatywne.

Jak podkreśla rzecznik prasowy GDDKiA Szymon Piechowiak, stawki opłat za przejazd autostradami zarządzanymi przez ­GDDKiA od lat pozostają niezmienione. – Ustalone zostały rozporządzeniem

     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze