Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Państwo przejmie port w Elblągu

Dodano: 08/07/2022 - Numer 3217 - 08.07.2022

ELBLĄG \ We wtorek w biurze Prawa i Sprawiedliwości w Elblągu odbyła się konferencja prasowa posła PiS Leonarda Krasulskiego i wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwki, którzy przekazali, że państwo może przejąć od samorządu port w Elblągu w związku z tym, że samorząd nie ma pieniędzy na rozbudowę infrastruktury związanej z przekopem Mierzei Wiślanej.

Rozwój regionu i rozwój portu jest możliwy, kiedy rzeczywiście stworzymy czwarty port RP, czyli port, w którym skarb państwa będzie miał większościowy udział – stwierdził Andrzej Śliwka podczas konferencji prasowej. – Są możliwości siłowego przejęcia portu, nacjonalizacja, ale my chcemy rozmawiać z władzami miasta, żeby port jak najszybciej zaczął

     

41%
pozostało do przeczytania: 59%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze