Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Płacz kaznodziejów wolnorynkizmu

Dodano: 26/07/2022 - Numer 3229 - 26.07.2022

Konflikt między Agorą a szefostwem „Gazety Wyborczej” nie jest niczym nowym. Ktoś złośliwie mógłby zauważyć, że neoliberalna transformacja pożera właśnie nie tyle własne dzieci, co demiurgów. Wszak to „Wyborcza” od początku przemian ustrojowych najmocniej wspierała terapię szokową i bezwzględne dla milionów Polaków przekształcenia społeczno-gospodarcze Leszka Balcerowicza. Nowa odsłona tego sporu, czyli nagrania ujawnione przez TVP.Info, pokazuje, że „Wyborcza”, która szczególnie w początkach przemian chętnie pouczała, że wolny rynek to najlepsze rozwiązanie i że tylko roszczeniowcy i „ludzie sowieccy” nie są w stanie zaakceptować jego realiów, sama jest mocno na bakier z wolnorynkową logiką. Po pierwsze, Adam Michnik et consortes przez dekady III RP

     

62%
pozostało do przeczytania: 38%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze