Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Bonusy dla samorządów

Dodano: 23/08/2022 - Numer 3249 - 23.08.2022

FINANSE \ 20,5 mld zł – tyle po I półroczu tego roku wyniosła nadwyżka operacyjna samorządów, czyli różnica między ich bieżącymi dochodami a wydatkami. Spadło też zadłużenie jednostek samorządu terytorialnego. – Sytuacja jednostek samorządu terytorialnego pozostaje stabilna – podkreślił wiceminister finansów Sebastian Skuza. Pomimo że rząd zamierza jeszcze w tym roku wesprzeć JST dodatkowymi środkami. Poznaliśmy wyniki sprawozdań jednostek samorządu terytorialnego (JST) z wykonania budżetów za I półrocze 2022 r. Wynika z nich, że dochody ogółem w samorządach na koniec II kw. 2022 r. wyniosły łącznie ponad 170,8 mld zł, zaś dochody bieżące wyniosły łącznie ponad 160,3 mld zł. Z kolei wykonane wydatki ogółem wyniosły łącznie blisko 156,4 mld zł, z czego wydatki

     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze