Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Fikcyjna umowa i „twarda” korespondencja

Dodano: 24/11/2022 - Numer 3314 - 24.11.2022

Zatrzymanie przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jakuba T., wieloletniego członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, i Macieja S., byłego sekretarza tej organizacji, było szokiem dla środowiska piłkarskiego. A przecież nie powinno. Już ponad półtora roku temu było wiadomo, że coś może być na rzeczy. W ramach śledztwa prowadzonego przez szczeciński wydział Prokuratury Krajowej agenci CBA m.in. zabezpieczyli telefony zarówno T., jak i S. Z kolei na łamach „Gazety Polskiej” ujawniłem wówczas, że wątek obydwu przedstawicieli PZPN (wówczas na czele związku stał Zbigniew Boniek) dotyczy kontraktu sponsorskiego z firmą Ustronianka. Prowizję za umowę zgarnęła firma T., który był wówczas członkiem zarządu. Wszystko już wówczas wyglądało mocno

     

66%
pozostało do przeczytania: 34%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze