Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Prezydent Zełenski odwiedził Joego Bidena

Dodano: 22/12/2022 - Numer 3334 - 22.12.2022

Prezydent Wołodymyr Zełenski odbył pierwszą wizytę zagraniczną od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę. Odwiedził Waszyngton, gdzie spotkał się z prezydentem Joem Bidenem i wystąpił przed obiema izbami Kongresu.

Zełenski od początku inwazji niemal codziennie rozmawia z przywódcami sojuszniczych państw, przedstawicielami organizacji pozarządowych i członkami parlamentów. Dotychczas robił to jednak w formie wirtualnej lub wysyłając swoją żonę, pierwszą damę Ołenę Zełenską. On sam nie ruszał się na krok z ogarniętego wojną państwa. Pierwsze sugestie, że to się zmieni, pojawiły się we wtorek, po jego wizycie w Bachmucie, gdzie trwają właśnie ciężkie walki. Zełenski pokazał podpisaną ukraińską flagę, którą otrzymał od żołnierzy, i obiecał,

     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze