Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wystawa „Biało-czerwono-biały” w imię wolności na Białorusi

Dodano: 24/03/2023 - Numer 3398 - 24.03.2023

Muzeum Wolnej Białorusi jest doskonałym przykładem walki, której się boją dyktatorzy – Łukaszenka i Putin, a mianowicie walki w obszarze kultury – powiedział wicepremier Piotr Gliński podczas wernisażu i uroczystego przekazania Muzeum Wolnej Białorusi wystawy plakatów „Biało-czerwono-biały”. Ekspozycja jest elementem tegorocznych obchodów białoruskiego Dnia Wolności, który przypada 25 marca. Wystawa to efekt międzynarodowego konkursu, a prace nawiązują do bezprecedensowej mobilizacji społeczeństwa białoruskiego na rzecz demokratycznych przemian po sfałszowanych wyborach prezydenckich 9 sierpnia 2020 r. Konkurs zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z MKiDN i MSZ spotkał się z dużym zainteresowaniem. Najlepsze spośród 243 prac

     

18%
pozostało do przeczytania: 82%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze