Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Pieniądze z paneli słonecznych na obniżenie rachunków

Dodano: 01/09/2023 - Numer 3508 - 01.09.2023
fot. Pixabay/d
fot. Pixabay/d

Za nadwyżkę energii z osiedlowych paneli słonecznych właściciele fotowoltaiki będą mogli otrzymać pieniądze, a nie tylko redukcję należności na rachunkach za prąd. Będzie je można przeznaczyć na obniżenie czynszu lub zasilenie funduszu remontowego. 

Nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii, podpisana właśnie przez prezydenta Andrzeja Dudę, daje wspólnotom mieszkaniowym, spółdzielniom i TBS-om możliwość zarabiania na sprzedaży nadmiaru wyprodukowanej energii elektrycznej. Jeżeli prosumentem energii odnawialnej będzie osoba indywidualna produkująca energię na potrzeby części wspólnej budynku wielolokalowego, to ona będzie mogła zmienić formę wynagrodzenia na wypłatę pieniędzy na wskazany przez siebie rachunek bankowy.  

Środki te

     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze