Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Agenci biorą się za łby

Dodano: 12/10/2023 - Numer 3537 - 12.10.2023

Sytuacja w najbliższym otoczeniu Alaksandra Łukaszenki gęstnieje z miesiąca na miesiąc. Tym razem do gardeł skoczyli sobie funkcjonariusze Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) oraz Centrum Informacyjno-Analitycznego. Poszło o to, że ci drudzy zaczęli podbierać kagebistom sprawy związane m.in. z fikcyjnymi firmami i ze ściąganiem haraczy od nieprzyjaznych przedsiębiorstw. Agentura poczuła się urażona i wściekła zarazem, bo zaczęła tracić dodatkowe źródło dochodu, m.in. w postaci łapówek. Padło wiele oskarżeń, a nawet doszło do wzajemnych aresztowań. Konflikt eskalował na tyle, że w pewnym momencie KGB i Centrum Analityczne skupiły się tylko na wzajemnej wojnie, a nie na realizowaniu rozkazów Łukaszenki. Fakt ten mocno

     

61%
pozostało do przeczytania: 39%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze