Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Gorsi od nas tylko Szkoci

Dodano: 28/06/2024 - Numer 3715 - 28.06.2024
Tomasz Jędrzejowski
Tomasz Jędrzejowski

Osiem drużyn pożegnało się z mistrzostwami Europy, a 16 gra dalej. Wśród sensacyjnych uczestników 1/8 finału są ekipy, na które mało kto przed turniejem liczył, jak Gruzja, Słowacja, Rumunia czy Słowenia. Odpadły za to wszystkie reprezentacje, które awansowały na mistrzostwa z grupy E, czyli Albania, Czechy i Polska.  Nasza grupa eliminacyjna okazała się najsłabsza ze wszystkich. Trzy drużyny, które z niej awansowały, mistrzostwa skończyły z jednym punktem na koncie, za jeden z zremisowany mecz. Polska będzie jednak niżej sklasyfikowana od Albańczyków i Czechów, bo ma gorszą różnicę bramek. Z zespołów, które odpadły, gorszy bilans od Biało-Czerwonych mają tylko Szkoci.  Awans wywalczyły cztery najlepsze drużyny z 

     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze