Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Albo dobrowolne odejścia, albo zwolnienia 

Dodano: 12/09/2024 - Numer 3768 - 12.09.2024

Z Poczty Polskiej musi odejść do końca roku 9,3 tys. pracowników. Zarząd spółki oferuje program dobrowolnych odejść. Ci, którzy skorzystają, będą mieli przez rok wypłacane wynagrodzenia. Jeśli wytypowane osoby nie skorzystają z oferty, wejdą w system zwolnień grupowych.  Oferta, jaką składa zarząd spółki swoim pracownikom, to z jednej strony marchewka – program dobrowolnych odejść i rocznego wynagrodzenia, z możliwością podejmowania pracy gdzie indziej, z drugiej zaś – kij. Kto bowiem nie skorzysta z tego „hojnego” programu, zostanie objęty zwolnieniami grupowymi już na gorszych warunkach.  Zarząd chce przeprowadzić redukcję załogi do końca tego roku. W marcu 2025 r. nastąpi zaś kolejna zmiana – skończy

     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze