Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Polskie górnictwo państwowe wkrótce przestanie istnieć 

Dodano: 16/10/2024 - Numer 3792 - 16.10.2024
x.com
x.com

Obecna władza nie ma pomysłu na polski sektor wydobycia węgla kamiennego – uważa górnicza Solidarność, wskazując, że jednocześnie Komisja Europejska coraz mocniej naciska na szybszą dekarbonizację w naszym kraju. Związkowcy ostrzegają, że jak tak dalej pójdzie, to już wkrótce trzeba będzie oprzeć się na węglu importowanym z Azji albo dopuścić zagranicznych inwestorów do inwestowania w polskie górnictwo. W ocenie śląsko-dąbrowskiej Solidarności umowa społeczna dla górnictwa zawarta w 2021 r. za rządów Prawa i Sprawiedliwości nie jest w ogóle realizowana przez obecny rząd. Nie wiadomo jednak na razie, czy doprowadzi to do kolejnych związkowych protestów, podobnych do demonstracji z wiosny br. pod hasłem „Precz z Zielonym Ładem”,

     

13%
pozostało do przeczytania: 87%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze