Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Podatkiem w handel internetowy

Dodano: 23/06/2025 - Numer 3961 - 23.06.2025

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców z zaskoczeniem i niepokojem przyjmuje plany Ministerstwa Finansów dotyczące rozszerzania podatku od sprzedaży detalicznej na handel internetowy. Uderzy to bowiem w rozwój małych i średnich firm oraz osłabi ich pozycję względem napierających azjatyckich platform sprzedażowych.

Według ministerial­nych urzędników wiele dużych firm jak Biedronka czy Lidl, unika podatku od sprzedaży detalicznej i ucieka z handlem do internetu. W resorcie zrodził się więc pomysł, aby objąć e-handel nowym podatkiem. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców krytycznie przyjął medialne doniesienia w tej sprawie. Apeluje do Ministerstwa Finansów o zaprzestanie prac

     

19%
pozostało do przeczytania: 81%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze