Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rząd z medalami

Dodano: 11/07/2025 - Numer 3975 - 11.07.2025

W katowickiej podstawówce uczniowie dostali medale „Ukączenia I Klasy”. Proszę się nie śmiać, a korektę proszę nie poprawiać na „ukończenia”. To jest dowód na to, że z medalami to nie jest prosta sprawa. Trzeba bowiem nie tylko wiedzieć, za co przyznać, ale jeszcze jak to napisać i komu dać. Ja przyznałbym „Myśliciela Roku” dla resortu klimatu za regulację pozwalającą „w incydentalnych przypadkach” wrzucać ścierkę do odpadów zmieszanych. Medal „Mistrza WWD” przyznałbym tym, którzy przyznali medal „Zasłużonego na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” marszałkowi lubuskiego.

Mętny ten początek, ale zaraz wszystko się wyjaśni. Najpierw o „ukączeniu”. Otóż absolwenci I klasy owej podstawówki otrzymali dar bezcenny. Za ileś lat te medale ze

     

13%
pozostało do przeczytania: 87%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze