Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Lekarz milioner dyżurował przez... telefon

Dodano: 16/06/2026 - Numer 4206 - 16.06.2026

Na wniosek Naczelnej Izby Lekarskiej rzecznik odpowiedzialności zawodowej ma zbadać, czy lekarz i radny KO Dawid Kacprzyk wywiązywał się ze swoich obowiązków, czyli rzeczywiście pełnił dyżury, za które w sumie dostał prawie 1,6 mln zł. Według ustaleń „Codziennej” rzeczywiście były sytuacje, w których fizycznie Kacprzyka na dyżurach nie było, ale pełnił je... telefonicznie. – To niestety pokazuje patologię w zarobkach lekarzy i patologię w rozliczeniach z NFZ. Ten bowiem płaci ryczałtem i nie interesuje się później tym, w jakiej formie rozlicza się lekarz z dyrekcją – mówią nam dyrektorzy szpitali.

To właśnie dlatego dyrektorka Szpitala Południowego, w którym Kacprzyk przepracował według grafików 3976 godzin w

     

21%
pozostało do przeczytania: 79%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze