Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Poturbowany bohater

Dodano: 23/06/2026 - Numer 4211 - 23.06.2026
fot. Fotomag/Gazeta Polska
fot. Fotomag/Gazeta Polska

Koszykarze Legii Warszawa obronili tytuł mistrza Polski. W siódmym meczu play-offów pokonali u siebie Orlen Zastal Zielona Góra 78:70 i wygrali rywalizację 4-3. Po swój dziewiąty złoty medal w historii sięgnęli w roku 110-lecia klubu. MVP finałów został Andrzej Pluta.

Po raz pierwszy od 2019 r. mistrz pozostał na tronie na kolejny sezon. Walka o tytuł trwała niemal dwa tygodnie. W końcu w siódmym meczu, a czwartym rozgrywanym na warszawskim Bemowie, Legia wygrała po raz czwarty i zdobyła tytuł. Drużyna prowadzona przez Estończyka Heiko Rannulę sięgnęła po ten sukces po niezwykle ciężkiej walce.

Najlepszy strzelec gospodarzy i spotkania, wybrany MVP finałów Andrzej Pluta (15 pkt, pięć asyst, trzy

     

20%
pozostało do przeczytania: 80%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze