Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Szczyt bezczelności, nie odbudowy

Dodano: 24/06/2026 - Numer 4212 - 24.06.2026

Prezydent Karol Nawrocki nie został zaproszony na gdański szczyt poświęcony odbudowie Ukrainy. Odcięcie głowy państwa od europejskich liderów to wspólna decyzja polskiego rządu i strony ukraińskiej. Intryga ludzi Tuska i Zełenskiego, który zresztą się na to spotkanie nie wybiera, przekornie wzmocni pozycję Nawrockiego. Po ostatnich wydarzeniach we Lwowie, kiedy to polska firma została oszukana z czynnym udziałem władz miasta, widzimy wyraźnie, jak ma wyglądać polsko-ukraińska współpraca. Dlatego też w Gdańsku nie powinni zjawić się również przedsiębiorcy. A przynajmniej bardzo bym się na ich miejscu zastanowił. Minister Marcin Przydacz mówił, że tak naprawdę konferencja posłuży tylko szukaniu pieniędzy dla Zełenskiego. W Polsce

     

86%
pozostało do przeczytania: 14%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze