Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rząd chce paraliżu gospodarki leśnej

Dodano: 24/06/2026 - Numer 4212 - 24.06.2026
fot. AdobeStock/d
fot. AdobeStock/d

Rząd przyjął projekt ustawy zmieniającej ustawę o lasach. W myśl jej przepisów organizacje polityczno-ekologiczne będą mogły zaskarżyć do sądu podstawowe dokumenty, bez których nie będzie można prowadzić w Polsce gospodarki leśnej i wycinać drzew. Oznacza to paraliż całej branży i finansową destrukcję Lasów Państwowych. System, którego stworzenia chce rząd Donalda Tuska, praktycznie nie istnieje w żadnym państwie europejskim.

Wczoraj rzecznik rządu Adam Szłapka wyjątkowo skąpo przedstawił założenia nowelizacji ustawy o lasach. – Chodzi o plany urządzania lasu, które są administracyjnie przygotowywane. To są też przepisy, których celem jest zwiększenie transparentności, przejrzystości i społecznego udziału w zarządzeniu

     

13%
pozostało do przeczytania: 87%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze