Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rośnie grupa emerytów z bardzo niskimi świadczeniami

Dodano: 24/06/2026 - Numer 4212 - 24.06.2026

Po tegorocznej waloryzacji wzrosła liczba osób pobierających bardzo niskie świadczenia emerytalne – podał ZUS. Sprawdza się zatem teza, że za rządów Donalda Tuska żyje się emerytom po prostu źle. Największy odsetek emerytów pobiera świadczenie w przedziale 3–3,4 tys. zł.

Po rządach Donalda Tuska nie można było się spodziewać, aby podnosił się poziom życia emerytów. To on przecież zasłynął ze skoku na kasę w otwartych funduszach emerytalnych, przenosząc znaczną część środków do budżetu, aby zasypać nimi rozrastającą się dziurę w finansach publicznych. Obniżyło to znacznie świadczenia emerytalne. Teraz zaś przeprowadzając marcową waloryzację w wysokości 5,3 proc., kapnął zaledwie emerytom coś do portfeli po tak potężnych podwyżkach cen

     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze