Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Tajwan stawia na Polskę

Dodano: 26/06/2026 - Numer 4214 - 26.06.2026
fot. Hanna Shen/Gazeta Polska
fot. Hanna Shen/Gazeta Polska

W dniach 22–24 czerwca Warszawa gościła pierwsze w historii Taiwan Expo in Europe na polskiej ziemi. Przez trzy dni centrum wystawiennicze Expo XXI stało się miejscem, gdzie geopolityka spotkała się z biznesem i gdzie Polska oficjalnie stała się europejskim przyczółkiem tajwańskiej ekspansji technologicznej.

Na czele licznej delegacji tajwańskich oficjeli stali minister spraw zagranicznych Lin Chia-lung oraz wiceminister gospodarki Cynthia Kiang. Towarzyszył im James Huang, szef TAITRA, tajwańskiej instytucji promocji handlu zagranicznego. Ze strony Unii Europejskiej obecny był zastępca dyrektora generalnego DG GROW Komisji Europejskiej Valère Moutarlier. Polskę reprezentował wiceminister rozwoju i technologii Michał Jaros.

Ton całemu wydarzeniu

     

19%
pozostało do przeczytania: 81%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze