Nowa odsłona Kantoru Pekao24

fot. Adobe Stock

Nowe narzędzie do wymiany walut w ofercie polskiego banku

Bank Pekao S.A. stale uatrakcyjnia swoją ofertę w kanałach zdalnych. W połowie sierpnia bank udostępnił dla klientów detalicznych nową odsłonę kantoru, który zastąpił dotychczasowe rozwiązanie służące do wymiany walut. Z nowego Kantoru Pekao24, dostępnego w każdej chwili, mogą korzystać nowi i obecni klienci banku od razu po zalogowaniu się do aplikacji mobilnej PeoPay lub bankowości internetowej Pekao24. 
Nowy Kantor Pekao24 umożliwia bezpieczną wymianę waluty po atrakcyjnych kursach, będących alternatywą dla kursów oferowanych w kantorach internetowych czy stacjonarnych. W usłudze na wyróżnienie zasługuje dostępność kursów walutowych w czasie rzeczywistym, nowoczesny wygląd i intuicyjny interfejs do realizacji transakcji. Klienci mają możliwość dostosowania wyglądu ekranu transakcyjnego kantoru do własnych preferencji i potrzeb.

Odpowiadając na trendy i zmieniającą się rzeczywistość ułatwiamy naszym klientom możliwość posiadania oszczędności w różnych walutach oraz lokowanie ich w prosty i bezpieczny sposób na rachunkach walutowych. Nowe funkcjonalności kantoru w połączeniu z kontami walutowymi i wielowalutową kartą debetową znacznie ułatwiają przeprowadzanie transakcji walutowych

– wskazuje Piotr Wochniak, Dyrektor Departamentu Rynków Finansowych Banku Pekao S.A.

Prosty i intuicyjny proces wymiany walut

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi, ceny oraz zmiany kursów w Kantorze Pekao24 prezentowane są w czasie rzeczywistym. Klienci mogą również śledzić i analizować trendy w wahaniach kursów poszczególnych walut w różnych przedziałach czasowych. Uproszczony został także dostęp do procesu otwarcia konta walutowego w EUR, USD, GBP, CHF – teraz można to zrobić bezpośrednio z ekranu prezentującego bieżące kursy wybranych par walutowych.

Posiadanie konta walutowego w połączeniu z wielowalutową kartą debetową sprawia, że po zapewnieniu zakupionych w Kantorze Pekao24 wystarczających środków na tych kontach, klienci mogą uniknąć dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem przy transakcjach płatniczych realizowanych za granicą. – W ostatnich latach obserwujemy ogromny wzrost zainteresowania klientów indywidualnych wymianą walut. Nowy Kantor Pekao24 w aplikacji PeoPay pozwala na bieżąco śledzić zmiany kursów walut i realizować transakcje poprzez maksymalnie uproszczony i intuicyjny proces. Jestem przekonany, że nasi klienci docenią nową odsłonę kantoru, który stanie się dla nich rozwiązaniem pierwszego wyboru przy dokonywaniu wymiany walut – podkreśla Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu w Pionie Bankowości Detalicznej Banku Pekao S.A.

Wygodna, użyteczna i bezpieczna aplikacja

Rozwój oferty usług dostępnych w kanałach zdalnych to jeden z priorytetów Banku Pekao, jednej z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugiego największego banku uniwersalnego w Polsce, obsługującego ponad 6,5 mln klientów. Pekao jest jednym z liderów nowoczesnej bankowości. Wdrożona ponad 10 lat temu przez bank aplikacja PeoPay była jedną z pierwszych na polskim rynku aplikacji do mobilnego bankowania. Dekadę temu korzystało z niej ok. 100 tys. użytkowników. Obecnie na telefonach klientów jest już prawie 3,5 mln zainstalowanych aplikacji PeoPay, która oferuje szeroki wachlarz usług. Klienci Pekao co godzinę logują się do aplikacji średnio 148 tys. razy. W aplikacji klienci realizują codziennie średnio 1,4 mln różnych transakcji. Najczęściej płacą telefonem zbliżeniowo, robią przelewy i płacą w internecie. Popularne płatności na numer telefonu wykonywane są w każdej sekundzie. Łącznie do tej pory zrealizowano ich prawie 40 mln.

Materiał powstał we współpracy z Bankiem Pekao S.A.