Pokój gracza - jakie kupić dodatki do pokoju gamingowego

Foto: akcesoria gamingowe
Foto: akcesoria gamingowe

Pokój gamingowy jest jak baza wypadowa postaci z gier. Gracz podobnie jak bohaterowie jego produkcji musi mieć odpowiednie miejsce do swoich wirtualnych wypraw. Jak więc prawidłowo zaprojektować pokój gracza?


Pokój gracza, czyli jaki?

Pokój gamingowy to miejsce, które wyróżnia się na tle innych pokoi tak jak legendarny item wśród commonów. Przejście przez próg pokoju gracza równocześnie przenosi w świat combosów, lootu, levelowania i campienia.
Oczywiście najważniejszym obiektem, który tam się znajduje, jest stanowisko komputerowe. Jednak oprócz portalu do świata gier, pokój gracza zwykle działa także jako świątynia gamingu. Zamiast posągów bóstw czy ozdób, mamy figurki ulubionych bohaterów, plakaty i przedmioty kolekcjonerskie z najważniejszych produkcji. Pokój do grania to miejsce, w którym można spędzać długie godziny, a pasja do gier błyszczy w oczach gamera z każdej strony!

O czym pamiętać przy aranżacji pokoju gracza

Projekt pokoju gracza powinien uwzględniać jego funkcjonalność. Trzeba pamiętać, że jego głównym zadaniem jest umożliwienie wygodnej gry przez kilka godzin. Czynniki takie jak odległość monitora czy wielkość pomieszczenia wpływają na komfort przemierzania wirtualnych światów. Optymalna odległość między siedziskiem a ekranem, w zależności od rozmiaru ekranu, może wynosić nawet 344 cm! Co ważne, dla gamerów lubiących przenosić się do wirtualnej rzeczywistości dzięki specjalnym goglom VR należy zapewnić co najmniej 4 m2 wolnej przestrzeni.

Jak urządzić pokój gracza

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac związanych z wyposażeniem pokoju dla gracza, należy zastanowić się nad rozplanowaniem działań. Ważne jest, aby zaprojektować pomieszczenie zgodnie z zasadami ergonomii. Nawet najdrobniejsze szczegóły mogą wpłynąć na powodzenie lub ewentualną porażkę misji. Szczególną uwagę należy zwrócić na oświetlenie. Światło naturalne lub sztuczne nie może świecić bezpośrednio na ekran monitora. Dobrym dodatkiem może być również ściana z pianki tłumiącej. Dzięki niej większość dźwięków głośnego grania nie wyjdzie poza próg pokoju gracza. Co więcej, w gaming roomie powinna być zagospodarowana każda powierzchnia. Wszystkie skosy i wgłębienia można wykorzystać na półki na akcesoria lub kolekcję pudełek do gry. Pokój gamingowy znajdujący się na poddaszu to super pomysł ze względu na wiele nieforemnych miejsc do zabudowy.

Sprawdź akcesoria do pokoju gracza https://www.euro.com.pl/akcesoria-komputerowe.bhtml

Pokój gamingowy – czego nie może zabraknąć?

Wśród rzeczy do pokoju gracza jest kilka elementów, bez których jego skuteczna aranżacja jest po prostu niemożliwa. Poniżej znajdziesz kilka z kluczowych elementów, dzięki którym stworzysz gaming room godny najlepszego gracza.

Sprawdź fotele gamingowe: https://www.euro.com.pl/fotele-i-stojaki-do-kierownicy/corsair-t3-rush-ciemny-szary.bhtml

Biurko gamingowe

Biurko to zdecydowanie najważniejszy mebel w całym pokoju gracza, dlatego jego wybór przypomina czasem walkę z finałowym bossem. Tak samo jak w grach, każdy gracz musi dobrze przygotować się do tego starcia. Zwrot „gamingowy” nie jest użyty tutaj przypadkowo, ponieważ biurko znacznie różni się od standardowego modelu. Wyróżnia się głównie swoją budową – szeroki blat ustawiony jest na dwóch nóżkach z możliwością regulacji wysokości. Ważnym elementem stołu są przepusty kablowe, przez które można przeprowadzić wszystkie kable. Biurko zwykle wyposażone jest w różne dodatki do pokoju gamingowego – podstawki na napoje, słuchawki czy taśmy led. Każdy prawdziwy gamer musi mieć biurko idealnie dopasowane do potrzeb, aby stworzyć wymarzony pokój gracza.

Sprawdź fotele i stojaki do kierownicy: https://www.euro.com.pl/fotele-i-stojaki-do-kierownicy.bhtml

Fotel gamingowy

Drugi ważny mebel w który musi być wyposażony idealny pokój gracza, jest fotel gamingowy. Źle dobrane siedzenie wpłynie na statystyki graczy. Problemy, które dają o sobie znać dopiero po odejściu komputera, to np. bóle pleców, nóg i rąk, co później odbija się na efektywnym graniu. Budowa fotela gamingowego skutecznie ochrania gamerów przed nadmiernymi obciążeniami stawów i kręgosłupa.

Akcesoria gamingowe

Pokój gamingowy powinien zawierać wiele akcesoriów ułatwiających życie każdego gracza. Tym tematem powinni się zainteresować szczególnie posiadacze konsol do gier. Konsolowcy muszą oczywiście mieć oczywiście pad o grania. Jednak nawet najlepszy magik staje się bezużyteczny, gdy skończy mu się mana, lub tak jak w przypadku gracza, rozładuje mu się kontroler. Idealnym rozwiązaniem tego problemu są stacje ładujące, które szybko naładują pady.

W pokoju gamingowym musi znaleźć się oczywiście odpowiedni sprzęt w postaci komputera lub laptopa, jeden monitor lub więcej, klawiatura, mysz i według upodobań także figurki czy plakaty z postaciami z gier. Stanowisko gamingowe powinno być indywidualnie dobrane pod kątem preferencji gracza.
 

Artykuł sponsorowany