Polska Mistrzem Świata? Szanse Polski na mundialu w Katarze

Autor foto Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Największa impreza związana z piłką nożną zbliża się wielkimi krokami. XXII mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada, a zakończą 18 grudnia. Jak wygląda terminarz naszej reprezentacji i czy mamy szansę na zdobycie mistrzostwa świata? Sprawdźmy jak wyglądają typy bukmacherów na to wydarzenie.

W trakcie losowania fazy grupowej mistrzostw świata Polsce przypadli tacy rywale, jak: Meksyk, Argentyna i Arabia Saudyjska. Reprezentacje te znalazły się w grupie C. Bukmacherzy przygotowali bogate i ciekawe oferty na mundial. To Francuzi będą bronić tytułu mistrzów, jednak wśród faworytów wymienia się przede wszystkim Argentynę, Brazylię i Hiszpanię. Według dziennikarzy "The Guardian", Polska plasuje się na miejscu 18., co oznacza, że ma spore szanse na wyjście z grupy, po raz pierwszy od roku 1986 roku.

Meksyk - Polska

Pierwsze spotkanie Polaków odbędzie się we wtorek 22 listopada. Mecz ten będzie kluczowy dla układu tabeli w tej grupie, ponieważ zdaniem bukmacherów oba zespoły mają podobny potencjał na awans. W związku z tym, że jest duża szansa, że przegrana którejś z drużyn, raczej zaprzepaściłaby dalsze szanse, większość analityków spodziewa się ostrożnego spotkania, w którym nie padnie więcej niż 2,5 gola. Prognozy są optymistyczne. Polacy według bukmacherów mogą wygrać ten mecz. Meksykanie w ostatnim czasie nie prezentowali najlepszej formy, wygrali jedynie 4 z 10 meczów, a krytykowany był także ich styl gry. Nasi rywale mają problem ze skutecznością w meczach z dobrze przygotowanymi zespołami, o czym świadczy fakt, że przez 15 meczów z obecnego roku, w aż 6 z nich nie strzelili żadnego gola. Podopieczni Michniewicza natomiast w kluczowych momentach potrafią być waleczni i odporni na presję. W meczach z Walią (1:0) czy Szwecją (2:0) bardzo dobrze wypadli Wojciech Szczęsny i Robert Lewandowski.

Gdzie najlepiej obstawiać mecz Meksyk - Polska:

- na Polskę: Etoto - kurs 2,65

- na remis: Fuksiarz - kurs 3,25

- na Meksyk: TOTALbet - kurs 2,89

Polska - Arabia Saudyjska

Drugi mecz odbędzie się 26 listopada i w tym przypadku także faworytem meczu jest Polska, jednak zdecydowanie wyraźniejszym niż w przypadku spotkania z Meksykiem. Arabia Saudyjska jest największym outsiderem grupy C. Od miesięcy zauważyć można niemoc tej drużyny i jej osłabienie w ataku. Stoczyli oni 8 pojedynków w tym roku i jedynie dwa z nich zakończyły się sukcesem, trzy kolejne były remisami i trzy porażką zespołu. W trakcie tych spotkań strzelili oni jedynie trzy bramki. Polacy natomiast takiego potencjału, jaki jest obecnie w drużynie, nie mieli od dziesięcioleci, a skład zespołu wyceniany jest ponad 10-krotnie wyżej niż skład Arabii Saudyjskiej.

Gdzie najlepiej obstawiać mecz Polska - Arabia Saudyjska:

- na Polskę: Superbet - kurs 1,75

- na remis: eWinner - kurs 4,15

- na Arabię Saudyjską: eWinner - kurs 7,50

Polska - Argentyna

Mecz z Argentyną, który rozegrany będzie 30 listopada, nie zapowiada się tak optymistycznie jak poprzednie spotkanie. Nasz rywal ma za sobą obecnie 35 spotkań bez porażki i jest jednym z faworytów całego mundialu. Reprezentacja prowadzona przez Scaloniego intensyfikuje ataki w pierwszej połowie meczu, aby przejąć nad nim kontrolę. Nasi obrońcy mogą nie podołać wyzwaniu, jakim jest rywalizacja z tymi piłkarzami. W kadrze Argentyny występuje Leo Messi, który ma duże szanse na zostanie królem strzelców. Ponadto nasi gracze nie radzą sobie najlepiej z reprezentacjami pochodzącymi z Ameryki Południowej, np. w trakcie meczu z poprzednich mistrzostw świata, w trakcie których Polska poległa z Kolumbią wynikiem 0:3.

Gdzie najlepiej obstawiać mecz Polska - Argentyna:

- na Polskę: eWinner - kurs 5,75

- na remis: - TOTALbet - kurs 4,35

- na Argentynę: - Etoto - kurs 1,70

Podsumowanie

Dokładny skład naszej reprezentacji poznamy w trakcie Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem 20 października o godzinie 14:00, w trakcie konferencji prasowej z udziałem selekcjonera - Czesława Michniewicza. Wiemy jednak, że Robert Lewandowski już nie może się doczekać spotkań z drużynami z grupy.

https://twitter.com/lewy_official/status/1509963800295968773 

Mniej więcej połowa każdego ze stadionów, na których odbędą się pierwsze mecze naszej reprezentacji zostanie zapełniona fanami z Polski. To oznacza, że podopieczni Michniewicza będą mogli liczyć na duże wsparcie rodaków.

Mistrzostwa Świata to nie koniec wyzwań dla polskiej drużyny narodowej, ponieważ od marca do listopada 2023 roku europejskie reprezentacje zmierzą się w kwalifikacjach do Euro 2024. Polska trafiła do grupy E i zagra z Czechami, Albanią, Mołdawią oraz Wyspami Owczymi.

*wszystkie podane wyżej kursy ważne są na dzień 19.10.2022 i w każdej chwili mogą ulec zmianie

Materiał partnera