Pomysły na prezent dla dorosłych, które mogą zaskoczyć

Czasami mamy ochotę wręczyć komuś niebanalny prezent. Coś wykraczającego poza kosmetyki czy elektronikę (choć to też są wartościowe upominki!). Dlatego też przygotowaliśmy dla Was artykuł, który podpowie, co takiego warto położyć pod choinką.

Plakaty i grafiki

Jeśli wiemy, że ktoś jest fanem jakiegoś zespołu lub serialu bądź filmu, możemy pokusić się o wręczenie mu plakatu czy grafiki, którą będzie mógł powiesić na ścianie. Tego typu upominek może również nawiązywać do zainteresować lub po prostu dobrze komponować się z mieszkaniem danej osoby. Aktualnie popularne są plakaty, które przedstawiają czarno-białe mapy dużych polskich miast. Zakup takiego prezentu nie sięgnie głębiej do naszej kieszeni, za to prezent z całą pewnością się wyróżni. W końcu ile razy my sami dostaliśmy na święta coś do powieszenia na ścianie?

LEGO dla dorosłych

Wielu z nas w młodości układało klocki LEGO. Co więcej, w niektórych osobach dalej została ta chęć poukładania klocków i postawienia samodzielnie złożonego modelu na biurku bądź półce. Duńska firma doskonale zdaje sobie sprawę, dlatego też wprowadziła na rynek serię przeznaczoną specjalnie Lego dla dorosłych. Znajdziemy w niej coś dla fanów motoryzacji, na przykład model Ferrari Daytona, które składa się z blisko czterech tysięcy elementów. Możemy również zakupić egzemplarz z krążownikiem księżycowym, buldożerem czy niesamowicie popularny model Sokoła Millennium. W przypadku tego ostatniego zestawu mówimy o aż siedmiu i pół tysiąca klockach, które przyjdzie nam ułożyć. Jest to zabawa na wiele godzin, ale widok pięknie wyglądającego statku z tego popularnego uniwersum wszystko nam wynagradza. Prawdziwym hitem jest również seria LEGO Architecture. Znajdziemy w niej najpopularniejsze obiekty na świecie, które zostały pieczołowicie odwzorowane w postaci plastikowych klocków. Wielki Mur, Biały Dom, Piramida Cheopsa czy Statua Wolności – między innymi takie zestawy są już dostępne. Niektórzy chętnie kupują każdy z nich, a w swoich domach mają pomieszczenia, w których z poskładanych modeli stworzyli prawdziwą ekspozycję.

Dekoracje

Kolejnym nietypowym prezentem mogą być dekoracje. Dzięki nim sprawimy, że czyjeś wnętrze mieszkania stanie się piękniejsze. Dla miłośników podróżowania warto kupić mapę, na której można zaznaczać, w jakich miejscach na świecie już się było lub wyznaczać cele kolejnych ekspedycji. Znakomicie prezentuje się ona na ścianie i od razu pokazuje gościom, w jakich miejscach udało się już być danej osobie. To może być dobry pretekst do wielu ciekawych rozmów oraz historii.

Dodatkowo warto pomyśleć o świecy zapachowej. Wybranie niebanalnego zapachu wiąże się co prawda z pewnym ryzykiem, natomiast jeśli znamy gust osoby, której prezent wręczamy, będzie ono mniejsze. Tymczasem jest to naprawdę znakomity prezent. Gdy ktoś zapali świecę, którą mu wręczyliśmy, przypomni sobie, że to właśnie od nas ją otrzymał.

Mamy nadzieję, że uda Wam się wybrać ciekawy upominek!

Materiał Partnera