Przegląd gotowych inwestycji mieszkaniowych w Krakowie

Popularność Krakowa jako lokalizacji dla inwestorów wciąż rośnie. Deweloperzy Krakowa zdają sobie z tego sprawę i realizują coraz więcej projektów dedykowanych pod wynajem. Równie atrakcyjny jest segment nieruchomości wielorodzinnych, ponieważ koszt wynajmu długoterminowego nieustannie idzie w górę, a popyt zaczyna przerastać podaż. Dziś przyjrzymy się bliżej gotowym inwestycjom mieszkaniowym w Krakowie.


Jak obecnie wygląda rynek pierwotny Krakowa?


Rynek pierwotny Krakowa jest różnorodny i bogaty, często w nietypowe projekty wykorzystujące potencjał lokalizacji. Na terenie miasta działają renomowane firmy deweloperskie, które dbają o różnorodność oferty oraz rywalizują standardem wykonywanych nieruchomości. Największą część oferty zajmują inwestycje wielorodzinne z nowoczesną infrastrukturą. Kraków słynie też z licznych ofert nieruchomości klasy premium. Część z nich jest dedykowana inwestorom i wyposażona w odpowiednią obsługę i infrastrukturę. Równie ważną i nie mniej liczną grupą inwestycji są domy jednorodzinne w Krakowie. Realizowane są w najróżniejszych konfiguracjach i lokalizacjach – są to segmenty w zabudowie szeregowej, bliźniaki, rzadziej – domy wolnostojące lub wille miejskie.


Gotowe mieszkanie w Krakowie: jak wybrać


Mieszkania oddane do użytku w Krakowie to obecnie lista niespełna 100 inwestycji. Dla osoby, która pierwszy raz mierzy się z kupnem nowego mieszkania może to być nie lada wyzwanie. Warto się więc odpowiednio do tego przygotować. Oto kilka kluczowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze mieszkania:
• Lokalizacja. To pierwsza rzecz, nad którą należy się zastanowić. Wszystko zależy od oczekiwań związanych z przyszłym mieszkaniem i planów na życie. Nie daj się skusić na rzekomy prestiż – często luksusowe lokalizacje nie są miejscem, które spełni Twoje wymagania i zaspokoi potrzeby.
• Metraż. Bardzo ważny punkt, który może znacząco wpłynąć na komfort życia. Jeśli planujesz założenie lub powiększenie rodziny, staraj się wybierać większe mieszkania, lub takie, które można przearanżować.
• Infrastruktura. Gdy już wybierzesz dzielnicę, zbadaj okolicę i dowiedz się, czy oferuje niezbędne obiekty infrastruktury – przedszkole czy szkołę dla dziecka, supermarkety, salony kosmetyczne, galerie handlowe. Jeśli na co dzień korzystasz z transportu publicznego, sprawdź trasę i czas dojazdu do Twoich najczęstszych punktów docelowych.


Gotowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie: wybierz, kup i zamieszkaj

Dla ułatwienia wyboru przedstawiamy kilka najciekawszych naszym zdaniem gotowych inwestycji mieszkaniowych Krakowa:

Apartamenty Cynamonowe
Deweloperem inwestycji jest grupa Awim działająca na rynku budowlanym od 1998 roku. Osiedle powstało z myślą o ludziach, którzy szukają ciszy i spokoju w centrum miasta. Większość mieszkań posiada balkon lub taras, a mieszkania na parterze ogródki zielone. W okolicy osiedla dostępne są wszystkie niezbędne do życia obiekty infrastruktury miejskiej.
Glogera Park Kameralną inwestycję Glogera Park
tworzą zaledwie dwa budynki w niskiej zabudowie wielorodzinnej. W ofercie znajdują się łącznie 44 mieszkania i aktualnie dostępne w sprzedaży są już ostatnie sztuki. Idealna opcja dla osób marzących o zamieszkaniu wśród zieleni, a jednocześnie blisko miasta.
• Slow City
Nowoczesna inwestycja wielofunkcyjna, zaprojektowana na kształt samowystarczalnego miasteczka. W Slow City znajdują się strefy handlowo-usługowe, dzięki którym mieszkańcy załatwią i kupią wszystko w obrębie własnego osiedla.
• Piasta Park
Wyjątkowy, nowoczesny kompleks osiedlowy składający się z budynków wielorodzinnych. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią spokój i kontakt z naturą, z jednoczesnym zachowaniem wszelkich udogodnień, jakie daje rozbudowana infrastruktura osiedlowa, bliskość centrum miasta oraz doskonała komunikacja.
• Wiślane Tarasy
Inwestycja zlokalizowana w jednej z najbardziej zielonych części miasta, niedaleko Bulwarów Wiślanych. Jest to nowoczesne osiedle urbanistyczne z wewnętrznymi ulicami, dziedzińcem, punktami handlowo-usługowymi. Wiślane Tarasy tworzy firma Inter-Bud Developer, która posiada 30-letnie doświadczenie w branży budowlanej i cieszy się dużą popularnością w Krakowie.