Telefon z dobrym aparatem — tym modelom warto się przyjrzeć

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas posiada telefon komórkowy z aparatem. Szukasz smartfona, który pozwoli Ci na tworzenie zdjęć o najwyższej jakości? Poniżej opisaliśmy cechy dobrego aparatu w telefonie oraz wymieniliśmy kilka przykładowych modeli, na które warto zwrócić uwagę.

Dobry aparat w telefonie, czyli jaki?

To oczywiste: dobry aparat w telefonie to taki, który robi zdjęcia o wysokiej jakości. Jednak jakie konkretnie parametry o tym decydują? Podczas wyboru nowego sprzętu, koniecznie sprawdź jego:

- Jasność obiektywu. Im jest ona większa, tym bardziej szczegółowe będą Twoje fotografie. Jest to parametr użyteczny nie tylko podczas robienia zdjęć w nocy, ale również w dzień.

- Rozmiar matrycy. Podobnie, jak przy jasności: im więcej, tym lepiej. Duża matryca jest w stanie przechwycić większe ilości światła. A im więcej światła, tym lepiej prezentuje się fotografia.

- Liczbę megapikseli. Dopiero, gdy poprzednie parametry będą zadowalające, możesz zająć się liczbą megapikseli. W tym przypadku ważniejsza od ich ilości jest proporcjonalność wobec matrycy.

Jak widzisz — liczba Mpix, którą chętnie chwalą się producenci telefonów, wcale nie jest najważniejszym wyznacznikiem jakości zdjęć.

Dodatkowe parametry telefonu do zdjęć

Przyda Ci się również dobry flash (lampa podczas robienia zdjęć), funkcja nagrywania video w jakości 4K oraz, opcjonalnie, 60 klatkach, a także dodatkowe obiektywy (np. szerokokątny).

Swoje materiały musisz też gdzieś zapisywać. Jeśli planujesz robić sporo zdjęć, konieczne będzie dużo GB pamięci wewnętrznej telefonu. Choć prawdopodobnie i tak będziesz musiał zainwestować w dodatkową kartę pamięci, gdyż im lepsza jakość zdjęć — tym więcej miejsca w pamięci one zajmują.

Zastanawiasz się, jakie konkretnie telefony z dobrym aparatem możemy Ci polecić? Poniżej znajdziesz trzy przykładowe modele:

- Xiaomi Redmi Note 11.. To po prostu świetny smartfon. Posiada aż cztery obiektywy, z czego najlepszy z nich jest o rozdzielczości 50Mpix. Czas pracy telefonu bez ładowania również jest imponujący, gdyż bateria ma 5000mAh pojemności. Znajdziesz na rynku telefony z lepszym aparatem, jednak Redmi Note 11 to uniwersalny sprzęt, który warto wybrać. Zwłaszcza, jeśli Twój budżet jest ograniczony.

- Samsung Galaxy S21 FE. Koreański producent smartfonów znowu pokazuje pazur. Zrobisz za jego pomocą nie tylko niezwykle szczegółowe fotografie, ale też nagrania w 4K oraz 60 klatkach. Najlepszy aparat posiada rozdzielczość 32Mpix, jednak jak już wspominaliśmy — nie jest to jedyny ważny parametr

- Apple iPhone 14. Telefony z logiem nadgryzionego jabłka zawsze zachwycały jakością (nie tylko aparatów). Ten sprzęt od Apple oferuje rozdzielczość 12 Mpix, silnik Photogenic Engine oraz Intelligent HDR4. Mimo posiadania tylko 2 obiektywów o niewielkiej liczbie megapikseli.

Oprócz tego możesz pod lupę wziąć telefony z dobrym aparatem, takie jak:

- Realme 10 4G,

- POCO M4 Pro,

- Sony Xperia 1 IV.

To świetne smartfony, które zachwycą Cię jakością wykonania. I oczywiście niezwykle szczegółowymi fotografiami.

Czy warto mieć telefon z dobrym aparatem?

Nawet, jeśli nie interesujesz się fotografią, warto mieć smartfona z dobrym aparatem. Nigdy nie wiesz, kiedy możesz chcieć uwiecznić na zdjęciu lub filmie swoje ważne, życiowe wydarzenie. W dzisiejszych czasach praktycznie nikt nie nosi ze sobą profesjonalnej kamery (nie licząc zawodowych fotografów), natomiast telefony mamy ze sobą cały czas.

Producenci smartfonów doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego w swoim sprzętach często instalują porządny aparat. Telefony robiące dobre zdjęcia wcale nie są drogie, dlatego jest to inwestycja warta świeczki. Koniecznie znajdź dla siebie smartfon, który nie tylko ma świetny aparat, ale też wydajny procesor.

Artykuł Sponsorowany