Niespodzianka! Onico lepsze na Podpromiu

numer 2158 - 19.10.2018

Onico sprawiło niespodziankę, wygrywając na Podpromiu z Resovią 3:1. Tym samym po dwóch meczach stołeczny zespół, wraz z Zaksą Kędzierzyn-Koźle, przewodzi ligowej tabeli. – Musimy jeszcze poprawić grę w obronie – uważa trener warszawian Stéphane Antiga.

Po inauguracyjnym zwycięstwie nad Cuprum Onico wybrało się na pierwszy w tym sezonie wyjazd. Choć w hali na Podpromiu to gospodarze lepiej zaczęli pierwszego seta (6:4), gracze Onico szybko odrobili straty, a dzięki dwóm asom serwisowym Bartosza Kwolka rozpoczęli budowanie przewagi. Do końca pierwszej partii Resovia nie umiała już nawiązać walki z podopiecznymi Antigi, przegrywając seta 18:25.

Więcej walki było w secie drugim, kiedy to Onico doprowadziło do remisu dopiero pod koniec partii. Dobrze ustawiony blok i wykorzystana piłka setowa dały gościom prowadzenie 2:0. W trzeciej odslonie stołeczni nieco się zdekoncentrowali, trwoniąc przewagę głównie po własnych błędach. Gra była bardzo wyrównana, ale autowe zagranie Kwolka sprawiło, że gracze Andrzeja Kowala wyszli na prowadzenie 23:21 i udało im się je „dowieźć” do końca.