Widzew pisze do prezydent Zdanowskiej ws. terenów Startu

numer 2158 - 19.10.2018

Stowarzyszenie RTS Widzew Łódź, właściciel spółki akcyjnej Widzew Łódź, opublikowało list otwarty do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej i do rady miejskiej w sprawie zagospodarowania terenów Startu.

Władze Łodzi obiecały na początku tygodnia odnowienie dawnego terenu Startu. Ma tam powstać nowoczesne Centrum Sportu i Rekreacji dla Bałut, Radogoszcza oraz Julianowa. W planach jest poszukiwanie partnera prywatnego, z którym wspólnie uda się zrealizować inwestycję. W najbliższym czasie powstaną koncepcja zagospodarowania przestrzennego oraz program funkcjonalno‑użytkowy.

Partner już się znalazł. W pracach przy odnowieniu terenu Startu chce uczestniczyć Widzew. Co więcej, klub z al. Piłsudskiego zamierza wystąpić jako podmiot prywatny. „Wkładem środowiska Widzewa Łódź byłoby zbudowanie na tym terenie najlepszej akademii piłkarskiej w kraju, której przewagą byłaby lokalizacja na terenie dużego miasta, połączona z nowoczesnym zapleczem treningowym i zatrudnieniem najlepszych trenerów szkolących dzieci. Pozwoli to na zachowanie tradycji piłkarskich tego miejsca. […] zadbamy, aby infrastruktura była dostępna dla mieszkańców Łodzi. Jesteśmy zainteresowani rozbudową kortów, budową ścianek wspinaczkowych, boisk do koszykówki i siatkówki oraz siłownizawartość zablokowana

Autor: Daniel Mroczek


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama