Dudek chce zaszczepić radość w Gieksie

numer 2158 - 19.10.2018

Dariusz Dudek zadebiutuje dziś na ławce trenerskiej GKS Katowice. Drużyna z ul. Bukowej rozgrywa (godz. 20.45) wyjazdowy mecz ze Stalą Mielec.

Dla Dudka będzie to oficjalny powrót do Gieksy po 18 latach. Na przełomie XX i XXI w. rozegrał w jej barwach 26 spotkań w ekstraklasie, by w przerwie zimowej sezonu 2000/2001 odejść do Odry Wodzisław Śląski.

– Paolo Coelho napisał w „Alchemiku”, że każdy ma prawo marzyć inaczej. Dla mnie marzeniem pozostaje praca w Legii Warszawa. Tam grałem, tam urodziły się moje dzieci. Na razie jednak moim celem jest awans do ekstraklasy z GKS, bo chyba wszyscy się zgadzamy, że w niej jest miejsce tego klubu. Właśnie jako piłkarz Gieksy debiutowałem w ekstraklasie i to ze mną w składzie drużyna wywalczyła ostatni raz do niej awans. Mam nadzieję, że teraz będzie mi dane dokonać tego jako trener – mówi Dariusz Dudek, który na Bukową trafił ledwie tydzień po tym, jak rozstał się z Zagłębiem Sosnowiec.

W sosnowieckim klubie spędził niecałe 14 miesięcy. W tym czasie wyciągnął go ze strefy spadkowej I ligi i świętował promocję do elity. W niej się jednak sosnowiczanom nie wiodłozawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Maciejewski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama