Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kto wygrał, kto przegrał

Dodano: 24/10/2018 - numer 2162 - 24.10.2018
Gdyby wierzyć niektórym publicystom, także tym prawicowym, PiS spotkała w trakcie niedzielnych wyborów wielka tragedia. Być może jest w tym jakiś kompleks wobec dużych miast i ich mieszkańców – nie wszystkim po prawej stronie musi być w smak, że rządząca partia trafia przede wszystkim do mieszkańców wsi i prowincji. Jeśli podejść pragmatycznie – PiS wszedł w ostry spór z liberalną i wielkomiejską inteligencją i ma to swoją cenę. Ale partia rządząca nie przegrała wyborów samorządowych. Patrząc na twarde wyniki, w porównaniu z 2014 r. straciło jednak PSL. Przegranym wyborów samorządowych jest lewica, szczególnie partia Razem. To już silny trend: formacje lewicowe, gdy przychodzi do wyborów, odstręczają od siebie zarówno liberalny, lekko lewicujący elektorat, jak i wyborców
     

94%
pozostało do przeczytania: 6%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze