Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rolnicy walczą z ministerstwem

Dodano: 16/06/2012 - Numer 234 - 16.06.2012
PROTEST \ Rolnicy blokujący od czwartku centrum Bydgoszczy, częściowo dopięli swego. Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy doszło do rozmów między protestującymi a wiceministrem rolnictwa Tadeuszem Nalewajkiem. Od czwartku setki ciągników i maszyn rolniczych blokują centrum Bydgoszczy, w tym rondo Jagiellonów, a także ulice Focha i Św. Trójcy. Rolnicy domagają się odszkodowań za straty spowodowane warunkami atmosferycznymi, zwolnienia z opłat licencyjnych za nasiona wykorzystywane do siewu, odroczenia spłat zaciągniętych kredytów. Nie zgadzają się, jak cała Solidarność, na podwyższenie wieku emerytalnego. Pomimo zaostrzającego się protestu i faktu, że rolnicy spędzili noc w zaparkowanych na ulicach Bydgoszczy ciągnikach, do wczorajszego popołudnia nikt z ministerstwa nie
     

36%
pozostało do przeczytania: 64%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze