Opozycja nie rozumie zawiłości przepisów

numer 2181 - 17.11.2018GospodarkaNADZÓR FINANSOWY Ustawa o wzmocnieniu nadzoru nad rynkiem finansowym ma chronić klientów przed nieodpowiedzialnymi działaniami właścicieli banków – powiedział wiceprzewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych Janusz Szewczak (PiS).

To komentarz do twierdzeń posłów PO, których zdaniem poprawki złożone przez klub PiS do tej ustawy miały związek ze sprawą korupcyjnych zarzutów Leszka Czarneckiego wobec b. szefa KNF Marka Chrzanowskiego. Szewczak twierdzi, że posłowie opozycji nie rozumieją zawiłości przepisów, nad którymi pracują. Dodał, że są to przepisy, które Polska musi wprowadzić do swojego prawodawstwa w ramach naszego członkostwa w UE.

Wyjaśnił, że poprawka zakładająca m.in., że KNF może podjąć decyzję o przejęciu banku przez inny bank za zgodą banku przejmującego, ma chronić klientów przed nieodpowiedzialnymi działaniami właścicieli banków. – Takimi, jak chociażby te, które wyczyniał pan Czarnecki z polisolokatami, opcjami czy kredytami walutowymi – wymienił Szewczakzawartość zablokowana

Autor: pch


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama