Irak zaprasza polskie firmy

numer 2182 - 19.11.2018Gospodarka

ROZWÓJ Dyrektor Międzynarodowych Targów w Bagdadzie (BIF) powiedział w sobotę, że liczy w przyszłości na większy udział polskich firm w tym wydarzeniu. Dodał, że polskie firmy budowlane mają w Iraku świetną renomę. W BIF uczestniczy rekordowa liczba wystawców.

Haszem Muhammad Hatim podkreślił w rozmowie z PAP, że Irak jest obecnie dziewiczą ziemią pod względem inwestycyjnym, a obowiązujące tu prawo sprzyja inwestorom. – Gdy widzimy, że pojawiają się jakieś problemy, to zmieniamy nasze regulacje tak, by było to z korzyścią dla zagranicznych firm, pragnących robić u nas interesy – wyjaśnił.

Zdaniem dyrektora BIF, Irak potrzebuje partnerów zagranicznych we wszystkich sektorach. – Bierzcie okazję, póki ona jest – powiedział, zachęcając polskich inwestorów do zainteresowania się irackim rynkiem. – Następna możliwość zaprezentowania się u nas będzie już w grudniu, bo wtedy organizujemy targi budowlane, a przecież każdy pamięta, jak w Iraku polskie firmy budowały drogi i fabryki za czasów Saddama Husajna – stwierdził.

Hatim podkreślił również, że opinia o złym stanie bezpieczeństwa w Iraku jest rezultatem słabego marketingu tego krajuzawartość zablokowana

Autor: pch


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się