fot. Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

WizzAir rozwija skrzydła

TRANSPORT \ Kraków ugości węgierskiego przewoźnika

numer 2187 - 24.11.2018Gospodarka

Kraków będzie najnowszą bazą węgierskiej taniej linii lotniczej WizzAir w Polsce. Pierwszy samolot węgierskiego przewoźnika pojawi się na krakowskim lotnisku w maju 2019 r.

Wartość inwestycji związanej z utworzeniem bazy WizzAira na krakowskim lotnisku wynosi 240 mln dol. Będzie to już 26. baza węgierskiej linii lotniczej WizzAir i zarazem piąta w Polsce. W Krakowie stacjonować będą dwa samoloty typu Airbus A321.

– Pierwszy samolot zostanie umieszczony na krakowskim lotnisku w maju, a drugi we wrześniu przyszłego roku. Od kwietnia przyszłego roku WizzAir uruchomi dwanaście nowych tras – zapowiedział Stephen Jones, wiceprezes WizzAira podczas konferencji prasowej w Krakowie.

Airbusy A321 będą obsługiwać połączenia do dziewięciu krajów: Anglii (Londyn, Doncaster), na Ukrainę (Kijów, Charków), do Francji (Nicea), Finlandii (Turku), Norwegii (Oslo), Włoch (Bari, Katania), Gruzji (Kutaisi), Danii (Billund) i na Cypr (Larnaka).

– Wybraliśmy Kraków, ponieważ widzimy zapotrzebowanie na podróżowanie w Małopolsce. Jednocześnie dostrzegamy potencjał zarówno w popularności Krakowa jako kierunku turystycznego, jak i w dynamicznym rozwoju miasta w kontekście centrum biznesowego – stwierdził Joneszawartość zablokowana

Autor: Wojciech Lubiński


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się