Polska, moja miłość

ALBUM \ Próba przybliżenia nam polskiego serca

numer 2188 - 26.11.2018Kultura

Album Adama Bujaka „Polska wschodnia” ukazuje nam niesamowite piękno polskości, ziemi, natury, wsi, sacrum, obrzędów i przydrożnych krzyży. Polski, której nie obejmuje unijna norma, Polski, którą mieliśmy poświęcić, by stać się prawdziwymi Europejczykami.

Nie będę udawał, że w tej recenzji jestem obiektywny. Zdjęcia Adama Bujaka z Polski wschodniej uruchamiają we mnie jakieś atawizmy. Jako absolwent Wydziału Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego przeszedłem w czasie praktyk całą Polskę. I tylko wschód pamiętam. Ludzi, którzy kochali przemieszczających się gościńcem podróżnych. Kochani, dbający o chudych studentów ludzie. Pamiętam czereśnie uginające się od słonecznych owoców, miłość witająca podróżnych. Świat sprzed rewolucji.

I to dokumentuje Adam Bujak. Miłość do ziemi, kultury, sacrum i ludzi jest obiektem tych fotografii. Ten album zatrzymuje w stop-klatce świat, który jest normą w starciu natury i cywilizacji. Niech opuści rękę z kamieniem każdy, kto nie sfotografował młodych danieli na Podkarpaciu czy wilczka w Puszczy Białowieskiejzawartość zablokowana

Autor: Robert Tekieli


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama