Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Chór Aleksandrowa wojażuje po Polsce

Dodano: 10/12/2018 - numer 2200 - 10.12.2018
Wrocław nie jest ostatnim miastem, do którego chór zawita. Wojaże po Polsce zakończy 13 grudnia w Szczecinie. Ta data dla nas jest szczególna i naprawdę trzeba nie mieć za grosz taktu, by właśnie w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w 1981 r. organizować koncert czerwonoarmistów. Wrocławski występ rozpoczął się od najbardziej znanej radzieckiej pieśni wojennej „Świętej wojny”. Podczas tego i kolejnych numerów na telebimach wyświetlano dokumentalne filmy z pochodu armii sowieckiej. A to czołgi, a to piechota, a to ciężarówki, i co rusz propagandowe transparenty z powitania wyzwolicieli, na których powtarzało się słowo Stalin. Dla Polski nie byli to wyzwoliciele, ale armia nowych okupantów. Warto przypomnieć, że do dzisiaj dla Rosjan II wojna światowa nie zaczęła się 1 września
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze