Ekolog czy biznesmen?

EKOLOGIA \ Prezydent USA Donald Trump wspiera Francuzów i polskich górników

numer 2202 - 12.12.2018Gospodarka

W środę na szczyt klimatyczny w Katowicach przybędzie Al Gore. Były wiceprezydent USA przekonuje, że spalanie węgla i innych paliw kopalnych powoduje globalne ocieplenie, co dewastuje Ziemię. Jednak administracja Donalda Trumpa prezentuje na COP24 zupełnie inne stanowisko i chce się wycofać z porozumienia paryskiego, które zobowiązuje państwa do działań na rzecz ochrony klimatu.Wielu ekspertów podważa teorie Ala Gore’a. Sąd Najwyższy Anglii i Walii zdecydował, że film Gore’a „Niewygodna prawda”, promujący walkę z ociepleniem, nie może służyć jako pomoc dydaktyczna w szkołach. Według sędziów film w wielu kwestiach mija się z prawdą i przeczy ustaleniom naukowców.

Według Gore’a topnienie lodów w Arktyce i na Antarktydzie ma doprowadzić wkrótce do podniesienia poziomu wód morskich aż o 6 m. Naukowcy dowodzą, że jeśli w ogóle do tego dojdzie, to najwcześniej za ponad tysiąc lat. Gore alarmuje też, że wiele polarnych niedźwiedzi utonęło z powodu topnienia lodów. Tymczasem znaleziono raptem cztery martwe sztuki, które zginęły nie z powodu wyższego stanu wody, ale w czasie sztormu.

Nawet NASA podważyła teorie o globalnym ociepleniu i oświadczyła w 2013 r., że dwutlenek węgla emitowany np. przez elektrownie przyczynia się do ochłodzenia klimatu! Przedstawiciele amerykańskiego rządu zorganizowali w trakcie COP24 dyskusję na ten temat, ale grupa ekologów ją przerwałazawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama