Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Policja uchroniła seniorkę przed oszustwem

Dodano: 13/12/2018 - numer 2203 - 13.12.2018
Dzięki błyskawicznym działaniom policjantów z Gdańska 73-letnia mieszkanka miasta nie straciła ponad 50 tys. zł. – Kobieta po tym, jak otrzymała telefon od oszusta podającego się za funkcjonariusza CBŚP, przelała na wskazane numery rachunków łącznie 52 tys. zł – informuje policja. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Do 73-letniej mieszkanki miasta zadzwonił oszust podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Przestępca przekonywał kobietę, że policjanci właśnie rozbili szajkę oszustów, przy których znaleźli ksero jej dowodu osobistego. Oszust powiedział, że członkowie szajki próbowali trzykrotnie wziąć kredyt na jej dane osobowe. – Mężczyzna, aby siebie uwiarygodnić, polecił kobiecie zadzwonić na nr 997 dla potwierdzenia jego
     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze