Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

37 lat temu pacyfikowano wrocławskie zakłady pracy

Dodano: 13/12/2018 - numer 2203 - 13.12.2018
W przeddzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego działacze Solidarności zebrali się przed budynkiem dawnego Dolmelu, gdzie są dwie tablice upamiętniające tamte zdarzenia. Jedna została odsłonięta w 2006 r. przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, druga poświęcona jest przedwcześnie zmarłemu bohaterowi tamtych czasów Piotrowi Bednarzowi. Przed budynkiem dzisiejszego Dozamelu oprócz związkowców z regionu Dolny Śląsk, na czele z przewodniczącym Kazimierzem Kismą i pocztem sztandarowym, przybyli też wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, przedstawiciele IPN, Solidarności Walczącej i pobliskich zakładów pracy.   – To szczególne miejsce. To tutaj bezbronne załogi wrocławskich zakładów pracy stawiały opór gołymi rękami przeciw czołgom. To, co się tutaj działo, jest dla nas przykładem
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze