Szczepienia profilaktyczne

Do wielu inicjatyw PZU jako firmy odpowiedzialnej społecznie dołączyć można także akcję darmowych szczepień przeciwko grypie, realizowaną w nowych centrach medycznych PZU Zdrowie. Szczepienia dostępne są dla wszystkich chętnych, nie tylko dla osób posiadających produkty zdrowotne PZU.
Dlaczego warto? Chociaż w Polsce nie ma obowiązkowych szczepień przeciwko grypie, jest to najskuteczniejsza metoda ochrony przed grypą sezonową. Coroczne szczepienia zalecane są m.in. przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i amerykański Komitet Doradczy ds. Szczepień Ochronnych (ACIP). Szczególne wskazania do szczepienia mają dzieci, seniorzy i osoby cierpiące na choroby przewlekłe, ponieważ są najbardziej narażone na zachorowanie, jego cięższy przebieg i poważne powikłania. Sezon grypowy przypada w Polsce na okres od stycznia do marca, dlatego warto wykorzystać koniec roku na podjęcie działań prewencyjnych.
Akcja darmowych szczepień ruszyła w połowie listopada w nowo otwartych placówkach PZU Zdrowie:
 
l
Centrum Medyczne PZU Zdrowie Kraków, ul. Kotlarska 11, tel.
   12 259 36 20
l
Centrum Medyczne PZU Zdrowie Warszawa, ul. Puławska 145, tel. 22 735 39 60
l
Centrum Medyczne PZU Zdrowie Poznań, ul. Grunwaldzka 184, tel. 61 296 60 60
l
Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk, ul. Abrahama 1a, tel.
    58 345 10 30
 
Osoby chcące skorzystać ze szczepienia zapraszamy do kontaktu z placówkami w celu umówienia się na termin szczepienia. Akcja będzie trwała przez cały sezon grypowy.
     

Kup subskrypcję, aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze