Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Uliczne jasełka coraz popularniejsze

Dodano: 04/01/2019 - numer 2219 - 04.01.2019
Tylko na Dolnym Śląsku ulicami miast i wiosek 6 grudnia przejdzie prawie 70 Orszaków Trzech Króli. To już 11-letnia tradycja, która zdobywa coraz więcej zwolenników. Co roku kilkadziesiąt tysięcy ludzi w województwie dolnośląskim bierze udział w ulicznych jasełkach. Za każdym razem zgłaszają się kolejne miejscowości, które pragną zorganizować radosny pochód w religijną uroczystość Objawienia Pańskiego nazywaną potocznie Świętem Trzech Króli. Nasz region jest jednym z najaktywniejszych pod tym względem. Od zachodniego Zgorzelca po wschodnią Oławę. Od Głogowa na północy po Bardo położone na południu w Kotlinie Kłodzkiej. Uroczysty przemarsz zazwyczaj odbywa się po mszy świętej. Uczestnicy zakładają na głowę korony i wędrują ulicami za trzema mędrcami do szopki, gdzie narodził się
     

17%
pozostało do przeczytania: 83%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze