Arka Gdynia dogoniła lidera

Dodano: 08/01/2019 - numer 2222 - 08.01.2019
Po wygranej 100:78 we własnej hali z Widzewem Łódź koszykarki Arki odniosły 10. zwycięstwo i zrównały się punktami z prowadzącym w tabeli ekstraklasy CCC Polkowice. Porażkę, ale po walce, poniosły zawodniczki Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej – beniaminek ekstraklasy uległ w Gorzowie Wielkopolskim InvestinTheWest Enei 75:89. Zawodniczki Arki odniosły piąte ligowe zwycięstwo z rzędu, ale triumf nad nisko notowanym Widzewem zapewniły sobie dopiero dzięki świetnej postawie w trzeciej kwarcie, którą wygrały 34:16, bowiem po 20. minutach prowadziły tylko 47:41. W konfrontacji z łódzkim zespołem w ekipie gospodyń wystąpiło 11 zawodniczek, a punkty zdobyło 10. Tym razem najskuteczniejsza była Anna Jurcenkova, która rzuciła 24 „oczka”. Był to najlepszy w tym sezonie wystąp 33-letniej